Debata w ramach I Forum Morskiego

źródło:radiogdansk.pl

W dniu 21 maja 2021 roku o godz. 10:00 odbyła się debata "Polskie porty wychodzą z pandemii", która organizowana była w ramach I Forum Morskiego.

Gwałtowne rozprzestrzenienie się koronawirusa zmieniło łańcuchy dostaw i trwale odcisnęło się na sytuacji firm z branży transportowej oraz logistycznej. Jak pandemia wpłynęła na krajowe porty? Jak zmienia ich plany inwestycyjne? Czy porty są osłabione, a może wręcz przeciwnie – lepiej przygotowane do globalnej rywalizacji? Między innymi na te pytania odpowiedzieli zaproszeni przez Radio Gdańsk przedstawiciele firm i eksperci.

Spotkanie poprowadził Artur Kiełbasiński, a udział w nim wzięli: prof. dr hab. inż. Adam Weintrit (Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni), Łukasz Greinke (prezes Portu Gdańsk), Maciej Bąk (wiceprezes Portu Gdynia) oraz Wiesław Piotrzkowski (dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni).

Beata von Schada Borzyszkowska