UMG uhonorowany Nagrodą Specjalną im. Kapitana Leszka Wiktorowicza

JM Rektor UMG prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit dnia 28 maja br. odebrał Nagrodę Specjalną im. Kapitana Leszka Wiktorowicza przyznaną  Uniwersytetowi Morskiemu w Gdyni za stuletnie trwanie na straży edukacji morskiej polskiego społeczeństwa.

Nagrodę Specjalną – jedną z najważniejszych nagród żeglarskich w Polsce - stanowi medal. Nagroda ustanowiona została w 2011 roku, by uhonorować wyjątkowe dokonania żeglarskie, osiągnięcia w dziedzinie wychowania morskiego lub kształtowania świadomości morskiej.

W tym roku Kapituła Nagrody im. Kapitana Leszka Wiktorowicza, w której  zasiadają przedstawiciele inicjatorów nagrody – rodziny kapitana, Miasta Gdyni, Bractwa Kaphornowców i Press Club Polska – po raz drugi uhonorowała Uniwersytet Morski w Gdyni. Laudację wygłosiła Przewodnicząca Rady Miasta Gdyni Joanna Zielińska, uzasadniając, że przez 100 lat zmieniały się nazwy Uczelni, ale nie zmieniali się ludzie, którzy wciąż kształcą młodzież.

Uniwersytet Morski w Gdyni kształci doskonale przygotowanych specjalistów. W murach uczelni wiedzę i doświadczenie zdobywali znakomici kapitanowie żeglugi wielkiej, oficerowie mechanicy, profesorowie, naukowcy, żeglarze, podróżnicy czy pisarze. W 2020 roku Uniwersytet Morski w Gdyni świętował stulecie istnienia.

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

Beata von Schada Borzyszkowska
28.05.2021
Wprowadzenie:
Ostatnia modyfikacja:
Wytworzenie informacji:
UM w Gdyni, Beata von Schada Borzyszkowska, 28.05.2021
Wprowadzenie:
b.von.schada.borzyszkowska, 28.05.2021
Ostatnia modyfikacja:
b.von.schada.borzyszkowska, 31.05.2021