Konkurs grantowy dla studentów

 

 

Studenckie Koła Naukowe tworzą innowacje.
Poznaj najlepsze pomysły!

 

Zapraszamy do udziału w Gali Finału Konkursu „Kierunek Port – morze możliwości” – konkursu na realizację projektów B+R, która odbędzie się 15 grudnia 2020 roku o godz. 11:00.

 

Gala transmitowana na kanale YouTube: https://youtu.be/lss8Sbd0Dgw

 

 

O nagrodę główną, w postaci bonów sodexo na kwotę 10 000 zł, ufundowaną przez Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. walczą dwa zespoły studenckie Uniwersytetu Morskiego w Gdyni:

  • Zespół „Młodzi Portowcy” – projekt pt.: „System inwentaryzacji oraz monitorowania stanu technicznego części podwodnej nabrzeży Portu Gdańsk”

W ramach podjętych przez Zespół prac B+R, zaprojektowano i skonstruowano wieloelementowe urządzenie do monitorowania i inwentaryzacji stanu technicznego części podwodnej nabrzeży portowych. Urządzenie bada wieloaspektowo stan techniczny nabrzeży pod kątem uszkodzeń mechanicznych, skorodowania oraz porośnięcia ścianki szczelnej nabrzeży.

Celem projektu było skonstruowanie urządzenia, które pozwoli na monitorowanie stanu nabrzeży bez tradycyjnego podejścia z udziałem nurka. Drugim wyzwaniem była weryfikacja możliwości poszerzenia oceny stanu technicznego nabrzeża przez precyzyjne wskazanie miejsca pomiaru, a następnie śledzenie tego miejsca, co jest istotne z punktu widzenia planowania napraw.

  • Zespół „Seanovation” – projekt pt.: „Projekt instalacji do utylizacji wybranych odpadów organicznych ze statków metodą pirolizy niskotemperaturowej”

Zadaniem Zespołu badawczego było zaproponowanie technologii związanej z procesem pirolizy niskotemperaturowej oraz pozyskanie próbek paliw alternatywnych z tworzyw sztucznych oraz wód zaolejonych, stanowiących frakcje zanieczyszczeń w przestrzeni portowej.

Badania składu i właściwości fizykochemicznych różnych mieszanek oleju popirolitycznego, przeprowadzono w laboratoriach Uniwersytetu oraz specjalistycznym laboratorium badań paliw.

W wyniku badań opartych na układzie bezpośredniego chłodzenia w wodzie par węglowodorowych, uzyskano trzy produkty, w tym w szczególności olej napędowy, który może być wykorzystany jako samodzielne paliwo lub komponent do paliwa właściwego w przypadku napędu silników o zapłonie samoczynnym.

 

Zachęcamy do zapoznania się z Agendą Gali Finału  Konkursu Grantowego B+R ...

Więcej informacji o  konkursie znajdziesz na kolejnych podstronach ....

Regulamin Komisji Konkursowej oraz karta oceny projektów ...

Kontakt z koordynatorem konkursu (ze strony UMG): konkursgrantowyatumg.edu.pl

 

 

Uwaga!  Relacja z Gali Finału Konkursu dostępna jest tutaj...

Podmiot udostępniający: 

UMG Zespół ds. Nauki