Kierunki studiów II stopnia
Podmiot udostępniający:
UMG Zespół do Spraw Kształcenia
Studia niestacjonarne drugiego stopnia na kierunku Elektronika i Telekomunikacja pozwolą zrozumieć jak działa nowoczesna elektronika, opanować zaawansowane metody analizy i projektowania układów i systemów elektronicznych i telekomunikacyjnych oraz zasady funkcjonowania, administrowania i ochrony współczesnych systemów teleinformatycznych.
Studia stacjonarne drugiego stopnia na kierunku Elektronika i Telekomunikacja pozwolą zrozumieć jak działa nowoczesna elektronika, opanować zaawansowane metody analizy i projektowania układów i systemów elektronicznych i telekomunikacyjnych oraz zasady funkcjonowania, administrowania i ochrony współczesnych systemów teleinformatycznych.
Studia niestacjonarne drugiego stopnia na kierunku Elektrotechnika pozwalają na zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie analizy, diagnostyki, eksploatacji oraz projektowania lądowych i morskich układów i systemów elektrotechnicznych, napędów elektrycznych, mikroprocesorowych systemów sterowania oraz automatyzacji systemów przemysłowych i okrętowych, a także zastosowania systemów informatycznych i technologii cyfrowego przetwarzania sygnałów w elektrotechnice, wykonywania analiz w/w systemów oraz przygotowują do pracy na stanowiskach kierowniczych i pracy naukowej.
Studia drugiego stopnia na kierunku Elektrotechnika pozwalają na zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie analizy, diagnostyki, eksploatacji oraz projektowania lądowych i morskich układów i systemów elektrotechnicznych, napędów elektrycznych, mikroprocesorowych systemów sterowania oraz automatyzacji systemów przemysłowych i okrętowych, a także zastosowania systemów informatycznych i technologii cyfrowego przetwarzania sygnałów w elektrotechnice, wykonywania analiz w/w systemów oraz przygotowują do pracy na stanowiskach kierowniczych i pracy naukowej.
Studiując na tym kierunku poznasz skuteczne strategie identyfikacji problemów jakościowych oraz sposoby ich rozwiązywania. Będziesz wiedział/-a, jak analizować dane i wykorzystywać je do podejmowania decyzji mających na celu poprawę jakości produktów i usług.
Kierunek Mechanika i Budowa Maszyn – studia magisterskie II-ego stopnia, stanowi kontynuację studiów pierwszego stopnia i przygotowuje absolwentów do pracy inżynierskiej na stanowiskach kierowniczych w zakresie eksploatacji maszyn i urządzeń technicznych a także różnego rodzaju instalacji przemysłowych czy komunalnych.
Jest to najnowsza pozycja w ofercie edukacyjnej Wydziału Mechanicznego odnosząca się bezpośrednio do dynamicznie rozwijającej się branży energetyki wiatrowej. Wyjątkowy, innowacyjny program tych studiów, pozwala studentom na wybór jednej z czterech ścieżek kształcenia: nautycznej, eksploatacyjnej, zarządzania oraz integracji cyfrowej morskich farm wiatrowych i uzyskanie stosownej do każdej z nich wiedzy, umiejętności i kompetencji.
Kierunek Nawigacja w ofercie studiów drugiego stopnia umożliwia wyspecjalizowanie się w takich profesjach morskich jak: Technologie Offshore, Zarządzanie Bezpieczeństwem w Transporcie Morskim czy Eksploatacja Zbiornikowców, a nawet Żegluga Arktyczna. Celem studiów magisterskich na kierunku Nawigacja jest przygotowanie magistrów inżynierów w zakresie eksploatacji specjalistycznej floty statków pod konkretne zadania wobec najbardziej wymagających armatorów.
Studia kształcące wysokiej klasy specjalistów z zakresu systemów teleinformatycznych ze szczególnym uwzględnieniem metod analizy, przetwarzania danych oraz zapewnienia bezpieczeństwa systemów informatycznych.
Kierunek Transport na studiach magisterskich umożliwia wyspecjalizowanie się w zarządzaniu procesami transportowymi wszystkich gałęzi. Studia poruszają wszelkie zagadnienia optymalizacji branży Transport, Spedycja i Logistyka w ujęciu eksploatacyjnym oraz menadżerskim.
Studia na II stopniu kierunku Zarządzanie umożliwiają studiowanie na specjalnościach dopasowanych do Twoich zainteresowań edukacyjnych i aspiracji zawodowych. Każda z nich przygotowuje do konkretnych wyzwań w dynamicznym świecie biznesu.