Era nowych umiejętności: lotnictwo na Pomorzu

JM Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit na zaproszenie firmy Boeing Polska uczestniczył w spotkaniu poświęconym rozwojowi branży lotniczej „Era nowych umiejętności: lotnictwo na Pomorzu”.

W dniu 12 grudnia 2023 roku w siedzibie firmy Boeing Polska w Gdańsku spotkali się przedstawiciele przemysłu, uczelni oraz jednostek samorządowych, by podjąć dyskusję na temat poszukiwania i kształcenia dobrych kandydatów na rzecz rozwoju przemysłu lotniczego w Polsce. Szczególną uwagę poświęcono regionowi Pomorza, skupiającemu wiele firm działających w dziedzinie tzw. lotnictwa cyfrowego.

Spotkanie otworzył wicemarszałek województwa pomorskiego Leszek Bonna. Uniwersytet Morski w Gdyni reprezentował JM Rektor prof. dr hab. kpt. ż.w. Adam Weintrit.

Wydarzenie odbyło się w formacie okrągłego stołu, co umożliwiło swobodną wymianę poglądów i doświadczeń. Uczestnicy wydarzenia omówili różne formy współpracy, takie jak programy stażowe, praktyki zawodowe, projekty badawcze czy udział przedstawicieli przemysłu w radach programowych uczelni.

Współpraca między przemysłem a uczelniami odgrywa kluczową rolę w dostosowaniu programów nauczania do wymagań rynku pracy, co przekłada się na lepsze przygotowanie studentów do podjęcia pracy zawodowej.

B. von Schada Borzyszkowska