Dziennik budowy podsumowanie 2023 roku

Na drugi kwartał 2024 roku zaplanowane jest otwarcie nowoczesnego Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Budowa kompleksu rozpoczęła się w połowie 2022 roku, a prace przygotowawcze ruszyły już w 2020 roku. Wykonawcą inwestycji jest firma Budimex.

Centrum Sportu i Rekreacji UMG jest inwestycją bardzo oczekiwaną przez głównych jej beneficjentów – studentów Uniwersytetu. Nowoczesna hala sportowa docelowo będzie połączona łącznikiem z nowym domem studenckim, którego budowa stanowi drugi etap budowy tego kompleksu sportowo-akademickiego.

Filip Malata, Kanclerz Uniwersytetu Morskiego w Gdyni z uznaniem podsumowuje już wykonane prace:

Na koniec 2023 roku stopień zaawansowania budowy osiągnął poziom 75%. Wykonane zostały wszystkie zaplanowane w tym terminie prace, a budynek już prezentuje się bardzo korzystnie i widzimy, że przyciąga uwagę pracowników uczelni,  studentów i okolicznych mieszkańców jako nowy element w przestrzeni miejskiej w dzielnicy Grabówek.

Na przestrzeni minionego roku kontynuowane były prace sanitarne i elektryczne. Postawione zostały ściany i słupy na poziomach 0, 1, 2 oraz 3, jak również stropy nad wszystkimi tymi poziomami. Wykonane zostały schody i ściany murowane. Przeprowadzono odwodnienie robót ziemnych i konstrukcji podziemia. Powstała również ścianka wspinaczkowa.

Część prac wymaga kontynuacji, w tym kładzenie tynków, okładzin ścian, położenie posadzki, wykonanie sufitów. Do wykonania pozostała również stolarka okienna i drzwiowa, dach oraz elewacja. Konieczne jest również utwardzenie powierzchni i położenie instalacji teletechnicznej.

Inwestycja dofinansowana została z budżetu państwa, w postaci dotacji celowej Ministerstwa Infrastruktury oraz środków własnych Uczelni. Koszt inwestycji wynosi ok. 58 mln zł.